Kullanım Koşulları

Aşağıda, site ile site üyesi arasındaki üyelik sözleşmesinin metni bulunmaktadır. Site’ye üye olmadan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz ve sözleşmenin içerdiği tüm maddeleri onaylamadan siteye üyeliğinizi tamamlamayınız. Yeni üyelik esnasında, bu metni okuduğunuzu söyleyen bir kutucukla karşılaşacaksınız; bu kutucuğu işaretlemeniz, aşağıdaki maddelerin tamamını kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

Madde 1 - Taraflar

İşbu sözleşme, UZUNKÖPRÜ Vergi Dairesi’ne 7810181738 vergi numarası ile kayıtlı, GAZİ CAD. NO:28-30 UZUNKÖPRÜ/EDİRNE adresinde yerleşik SÖZER SARRAFİYE KUYUMCULUK GIDA TARIM HAYVANCILIK NAKLİYE OTOMOTİV TURİZM METAL SANAYİ PETROL ÜRÜNLERİ TEKSTİL MADENCİLİK İNŞAAT REKLAMCILIK TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ (bundan böyle “satıcı” olarak anılacaktır) ile satıcı’nın bernisceviz.com internet sitesine (bundan böyle “site” olarak anılacaktır) üye olarak ya da olmayarak site’den alışveriş yapan kişi (bundan böyle “üye” olarak anılacaktır) arasında elektronik ortamda akdedilmiştir.

Madde 2 - Üyelik

Madde 2.1. Site üyeliği kişiseldir. Başkasına ödünç verilemez, devredilemez. Böyle girişimlere bağlı sorunlardan site sorumlu değildir.

Madde 2.2. Site’ye üye olacak kişilerin kendisi hakkında verdiği bilgiler açık ve gerçeğe uygun olmalıdır. Site’ye üye olurken verilen e-posta adresinin üyeye ait ve aktif bir e-posta adresi olma zorunluluğu vardır.

Madde 2.3. Site’de oluşturulan sisteme (bundan böyle “sistem” olarak anılacaktır) giriş için ve üyelikle ilgili tüm yazışmalarda sistem’e üye olurken verilen e-posta adresi esas alınır ve bu adres kullanılır.

Madde 2.4. Satıcı, site’ye üye olunurken verilen e-postanın doğru olduğuna inanır ve buna göre hareket eder. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardan oluşabilecek hatalardan satıcı sorumlu tutulamaz.

Madde 2.5. Üye, site’ye üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, satıcı’nın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.

Madde 2.6. Site’de her üye tarafından kullanıcı adı olarak e-posta adresi kullanılmaktadır ve her e-posta adresi sadece bir kez kullanılır. Üye olan herkes, kullanıcı adı ve şifresini korumakla yükümlüdür. Oluşabilecek kusurlu davranışlardan satıcı sorumlu değildir. Site’ye üye olurken seçilen şifre sadece üye tarafından bilinir. Şifrenin seçimi ve korunma sorumluluğu üye’ye aittir. Satıcı şifre kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir.

Madde 3. Alışveriş

Madde 3.1. Üye, site’den alışveriş yaptığı her sefer, satın almak istediği ürüne ilişkin olarak elektronik ortamda sözleşme ve ön bilgilendirme formunu teyit eder.

Madde 4. İçerik Sorumluluğu

Madde 4.1. Bir üyenin yayınladığı yorum vb. gibi bir içerik unsuru zararlı, hatalı ya da aldatıcı olabilir. Bu sebeple tüm üyelerin dikkatli ve sağduyulu davranmaları gerekmektedir. Yorum ve benzeri bilgi girilebilen alanlarda özel ve kişisel bilgi vermemek üyelerin sorumluluğundadır. Site’de hiçbir şekilde kimlik ve hesap bilgileri paylaşılmamalıdır.

Madde 4.2. Satıcı, site’de link sağlayarak bağlantı verdiği ya da banner tanıtımı yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir. Üyeler arasındaki anlaşmazlıklardan doğan herhangi bir maddi ya da manevi zarardan da satıcı sorumlu değildir. Satıcı, herhangi bir uyarı yapmaksızın üyeliği iptal etme hakkına sahiptir.

Madde 4.3. Satıcı, site’de var olan ve/veya ileride olabilecek üyeler/kullanıcılar arasında etkileşimi mümkün kılan herhangi bir içerik unsurunu (makale, anket, forum, fotoğraf, video, mesaj kutusu, kişisel mesaj ya da profili); üyelik sözleşmesi’ni ihlal etme ya da saldırgan, yasa dışı, üyelerin haklarını ve güvenliğini tehdit eden unsurlar içerme ihtimalini gözeterek denetleyebilmektedir ve bu sebeplerle ilgili üyeliği kendi takdirinde olmak üzere iptal edebilir.

Madde 4.4. Site’yi kullanılırken; üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek; yerel ve ulusal yasalara ya da uluslararası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, her türlü yasa dışı, hakaret ya da tehdit içeren, küfür içeren, küçük düşürücü, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı içerik yayınlayamaz ya da herhangi bir şekilde site içerisinde iletemez. Üyeler bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları veya başkaca fikri ve sınai mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu kapsama giren malzemelerden oluşan, uyarlanan ya da geliştirilen hiçbir bilgi, yazılım ya da başka bir malzemeyi sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın, postalayamaz ya da iletemez, üyeler interaktif alanlarda yapabilecekleri haksız rekabet hükümlerine aykırı hareketlerinden kendileri sorumludurlar, bunlardan satıcı sorumlu tutulamaz.

Madde 4.5. Site, doğrudan sistemde bulunan kullanıcılara ya da onların e-posta adreslerine, ticari ya da reklam amaçlı istek dışı mesaj gönderilmesi, üyelerin bu amaçla başka bir web sitesine yönlendirilmesi ve sitedeki var olan ve ileride oluşturulabilecek interaktif alanların bu şekilde kanun ve yetki dışında kullanılması gibi durumlarda hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar.

Madde 4.6. Üyeler, ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da malzeme yayınlayamaz, postalayamaz ya da iletemez. Diğer üyelerden herhangi bir ürün satın almak ya da onlara ürün satmak gibi bir talepte ve reklam faaliyetinde bulunamaz. Bu amaçla üyelere yönelik “e-posta zincirleri” kurulamaz.

Madde 4.7. Site’de bulunan bütün yazılı, resimli, sesli, görsel, grafik içeren ve/veya içermeyen tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyallerin kopyalanmak suretiyle kişisel sayfalarda yayınlanması ve/veya pazarlanması kesinlikle yasaktır. Kişisel sayfalarda bu türden materyallerin kullanılması durumunda mutlaka kimden alıntı yapıldığı ve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten bir bilginin sayfanın açıkça görünür bir alanına eklenmesi zorunludur. Aksi halde doğabilecek kanuni ihtilaflarda satıcı hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

Madde 5. Kişisel Veriler

Madde 5.1. Üye bu sözleşmeyi kabul ederek, satıcı’nın, site üyelerinin üye olurken ve diğer site içi işlemlerde sağladıkları ve veri tabanında tutulan bilgileri, istatistiki bilgilere dönüştürmek, reklam ve/veya pazarlama alanında kullanmak, site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini bu anlamda kullanıcılarına daha zengin içerik sunabilmek amacıyla geliştirmek için kullanabilme hakkına her zaman sahip olduğuna rıza göstermiş sayılacaktır. Üye, kişisel bilgilerinin satıcı tarafından toplanmasını istemediği takdirde, söz konusu bilgileri satıcı ile paylaşmamalıdır.

Madde 5.2. Üye, bu sözleşmeyi kabul ederek, site’ye üye olan kişinin, yürürlükte bulunan ve/veya yürürlüğe alınacak uygulamalar kapsamında satıcı’nın iştiraki olan tüm şirketler ve markalar tarafından kendisine ürün ve hizmet tanıtımları, reklamlar, kampanyalar, avantajlar, anketler ve diğer müşteri memnuniyeti uygulamaları sunulmasına izin verdiğini beyan ve kabul eder.

Üye, site’ye üye olurken ve/veya başka yollarla geçmişte vermiş olduğu ve/veya gelecekte vereceği kişisel ve alışveriş bilgilerinin ve alışveriş ve/veya tüketici davranış bilgilerinin yukarıdaki amaçlarla toplanmasına, satıcı’nın iştiraki olan tüm şirketler ve markalar ile paylaşılmasına, satıcı’nın iştiraki olan tüm şirketler ve markalar tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine, bu sözleşmeyi kabul ederek izin verdiğini beyan ve kabul eder. Satıcı, söz konusu bilgileri özel bir bildirimde bulunmak veya yeniden onayınızı almak suretiyle başka şekillerde de kullanabilecektir. Üye yukarıda bahsi geçen bilgilerin toplanması, paylaşılması, kullanılması, arşivlenmesi ve onay verdiği durumlarda kendisine erişilmesi nedeniyle doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl herhangi bir zarara uğradığı konusunda talepte bulunmayacağını ve satıcı’nın iştiraki olan şirketleri sorumlu tutmayacağını beyan ve kabul eder. Üye veri paylaşım tercihlerini değiştirmek isterse, bu talebini satıcı’nın aşağıda bilgileri bulunan müşteri hizmetleri çağrı merkezlerine iletebilir.

Müşteri Hizmetleri: bernisceviz@gmail.com

madde 5.3. Üye, işbu sözleşmeyi kabul ederek, satıcı’nın sahip olduğu kişisel bilgileri, işlerini veya varlıkların tamamının veya bir kısmının satılması veya devredilmesi halinde, satıcı ile paylaşılan bilgilerini de devredilmesine rıza göstermiş sayılacaktır.

Madde 5.4. Satıcı, üye tarafından kendisine sağlanan kişisel bilgileri; üye’ye promosyon malzemeleri ve reklam göndermek, hizmet sağlamak, ödeme ve/veya hediye kartı işlemlerini sürdürmek, site hesabınızı oluşturmak, soruları cevaplandırmak, özel etkinlikler, indirim, çekiliş, program, anket ve satıcı tarafından oluşturulan diğer teklifleri iletmek, sosyal ağ ve mobil uygulamalar hakkında bilgi vermek için kullanabilir. Üye bu sözleşmeyi kabul ederek, satıcı ile paylaştığı bilgileri bu amaçlar doğrultusunda kullanılmasına rıza göstermiş sayılacaktır. Satıcı, üye’nin kişisel bilgilerin toplanması anında özel bir bildirimde bulunarak ve yeniden üye’nin yazılı onayını alarak başka şekillerde de kullanabilecektir.

Madde 5.5. Satıcı, üye’nin site’yi ziyareti ile birlikte online reklam veya sosyal ağların veya mobil uygulamaların birini kullanması ile birlikte, kullanılan cihaz ya da üyenin kullanımı ile ilgili bazı bilgileri otomatik yollardan veya çerezler, ağ sağlayıcı kayıtları ve ağ işaretçileri gibi teknolojileri kullanarak toplayabilir. Çeşitli web tabanlı teknolojiler kullanılarak kullanım ve tarama alışkanlıkları ile ilgili bilgileri toplayabilir. Üye, bu sözleşmeyi kabul ederek, bu maddede sayılan bilgilerin otomatik yollardan toplanmasına rıza göstermiş sayılacaktır.

Madde 5.6. Satıcı, kanun veya hukuki bir süreç tarafından gerekli kılındığı takdirde, yasal icra makamlarına veya diğer resmi görevlilere; veya fiziksel bir hasar veya mali bir kaybı önlemek adına veya şüphe duyulan veya gerçek bir hileli veya yasadışı bir faaliyet ile bağlantılı olarak ifşanın gerekli olduğu hallerde, üye’nin kendisi ile paylaştığı bilgileri ifşa edebilir.

Madde 5.7. Site üzerinden, satıcı’nın kastı olmaksızın, on sekiz (18) yaş altı bir ziyaretçiye ilişkin bilgilerin toplandığının farkedilmesi halinde, söz konusu bilgiler satıcı tarafından derhal kayıtlardan silinecektir. Site, on sekiz (18) yaşının altındakiler için tasarlanmamış olup, satıcı tarafından bilinçli olarak on sekiz (18) yaşının altındakilerden bilgi toplanmamaktadır.

Madde 6. Teknik Aksaklıklar

Madde 6.1. Teknik aksaklıklardan dolayı site’ye ulaşımda hata ya da kesinti olabilir. satıcı, hizmetin bu şekilde aksamasından ya da kesilmesinden sorumlu tutulamaz.

Madde 6.2. Satıcı, her türlü iletişim ağı, çevrimiçi sistemler, servis sağlayıcıları, bilgisayar teçhizatı ve yazılımları ile ilgili başarısızlık ve sorunlardan, internet trafiğindeki tıkanıklıktan ya da üyelere veya herhangi bir kişiye zarar verecek yazılımlar yüklemek gibi teknik konulardan doğan aksaklıklardan da sorumlu tutulmayacaktır.

Madde 7. Güvenlik

Madde 7.1. Satıcı, site’nin güvenliği konusunda son derece titizdir.

Madde 7.2. Üye verilerinin satıcı’nın ihmali olmaksızın yetkisi olmayan kişilerce okunmasından (üye’nin bilgilerini başka kişilerle paylaşması, site’den ayrılırken çıkış yapmaması, vb. durumlardan) dolayı gelebilecek zararlardan satıcı hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır.

Madde 7.3. Satıcı, site’nin çevrimiçi ya da çevrimdışı konumdaki hiçbir üyesinin davranışlarından sorumlu değildir. Satıcı, hiçbir koşulda site’nin kullanımı, içeriği, çevrimiçi ya da çevrimdışı konumda olsunlar üyeler arasındaki iletişim ve etkileşimden doğan sonuçlardan -kayıp, hasar, zarar, ölüm, vs. dahi olsa- sorumlu değildir.

Madde 8. Zorlayıcı Sebep

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve/veya ön görülemeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişip ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin birden sözleşme gereği yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsız hale koyan haller, zorlayıcı sebep (tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Bu türden bir zorlayıcı sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmaz. İşbu zorlayıcı sebep hali 10 gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak işbu sözleşmeyi fesih hakkı doğar.

Madde 9. Yetkili Mahkemeler

Bu sözleşmeden kaynaklanan tüm ihtilaflarda yetkili mahkeme ve icra daireleri İstanbul merkez (Çağlayan) mahkemeleri ve icra daireleri olacaktır.

Madde 10. Yürürlük, Fesih ve Diğer Şartlar

Madde 10.1. İki taraftan herhangi biri istediği bir anda bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilirler, bunun karşı tarafa bildirilmesi gerekmektedir. Site’yle ilgili olarak yapılacak bildirimlerde satıcı’nın adresinin yanı sıra 0530 863 68 98 olan telefon numarası kullanılabilir.

Madde 10.2. Bu sayfada yer alan üyelik sözleşmesine ilişkin işbu maddeler, değişikliklerin bu sayfadan belirtilmesi şartıyla site tarafından istendiği zaman değiştirilebileceklerdir. Bu durumda, üye’nin site’ye ilk girişinde kendisinden sözleşmeyi tekrar elektronik ortamda teyit etmesi istenecektir. Sözleşme’nin teyit edilmemesi halinde satıcı, üyeliği derhal iptal edebilir.

Madde 10.3. Üye, bu sözleşmenin ihlali durumunda meydana gelebilecek olan kayıp, iddia ve suçlamalardan doğabilecek olan zararların karşılığında satıcı’nın, onun şubelerinin, yetkililerinin, temsilcilerinin ve diğer çalışanlarının zararlarını karşılayacağını kabul ve beyan eder.

Madde 10.4. İşbu sözleşmenin içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden üye işbu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, satıcı’yı bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Ayrıca; işbu ihlal nedeniyle, olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde, satıcı’nın üye’ye karşı üyelik sözleşmesine uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.