Hakkımızda


Dünyamızın hızla artan nüfusu ve buna karşın doğal tarım kaynaklarımızın yetersiz kalışı, doğal olana ulaşmayı gün geçtikçe zorlaştırıyor. Böylece hızlı ve seri üretim gayesi öne çıkarken başta zirai ilaçların bilinçsiz kullanımı gibi uygulamalar, insan sağlığını tehdit eden ve besin değeri düşen ürünlerin çoğalmasına neden oluyor.

Bu üzücü tablo karşısında hem bir biyolog hem bir öğretmen, hem de birer kadın girişimci ama en nihayetinde birer anne olarak bizler; doğaya, topluma ve çocuklarımıza olan sorumluluk bilincimizle “Daha fazla vakit kaybetmeden harekete geçmeliyiz!” dedik. 

Goethenin Faydasız bir hayat erken bir ölümdür.” sözünden ilham alarak çıktığımız bu yolda ilk adımımız araştırmaya koyulmak oldu. Ne yazık ki yaptığımız araştırmalar, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında doğal besinadı altında tükettiğimiz çoğu ürünün, ambalajlı gıdalardan pek de farklı olmadığını ortaya koydu. Oysa doğal bir ürünün üretimden toplamaya, paketlemeden ulaşıma her süreci sağlık kaygısı gütmeliydi.

Bizleri aydınlığa çıkaran, 2011 yılında yetiştirmeye başladığı ceviz ağaçlarıyla sağlıklı bir geleceğin can suyunu veren sevgili babamız Eyyüp Özvardar oldu. O’nun ışığında, bugün meyvelerini topladığımız Bernis Ceviz Bahçesini hayata geçirdik. 

"Doğala dön” çağrısıyla Edirnenin Uzunköprü ilçesine bağlı Kavacık Köyü’nde hayat verdiğimiz Bernis Ceviz Bahçesi’nde iyi tarım uygulaması yapıyor, hayatımızın her alanında kullanılan cevizin en doğalını, en lezzetlisini ve en kalitelisini sizlerle buluşturuyoruz. Geleceğimizi ve sağlığımızı önemsiyor, doğal olanı hem lezzetli hem ulaşılabilir kılma misyonuyla elimizin değdiği ürünleri sizlere ulaştırıyoruz.

Tıpkı baharın ilk tomurcuğu Bernis gibi, yeni umutlar yeşertiyor, doğanın şifasını yarınlara taşıyoruz.

Ürünlerimizi güvenle mutfağınızın bir parçası haline getirmeniz dileğiyle…


Gizem Özvardar & Merve Özvardar Özkan